Cena
390 Kč

Kód produktu
P00102

Varianta neexistuje
50 ml

ks

Náš ekologicky vyráběný olej ze semen ibišku růžového, známý také jako olej ze semen růžovky nebo olej ze semen růžovky, se lisuje za studena ze semen červených květů ibišku sabdariffa [čeleď: Malvaceae]. Roselle Hibiscus Seed Oil je světle žlutý až zlatavě zbarvený olej s jemnou charakteristickou vůní a příjemnou texturou zanechávající na pokožce hedvábný pocit. Více

IBIŠKOVÝ OLEJ

Hibiscus sabdariffa je kvetoucí bylina pocházející z Indie, Indonésie, Malajsie a západní Afriky, která je také označována místními názvy Roselle, Karkade, Jelly Okra, Java Jute, Jamaican Sorrel a Florida Cranberry. Mnoho kultur po celém světě tradičně používá sušené kalichy květu ibišku k přípravě čajů a nápojů při léčbě problémů, jako je ztráta chuti k jídlu, nachlazení, bolesti horních cest dýchacích, otoky a podráždění žaludku.
 
Olej ze semen ibišku růžového má stále větší pověst pro své četné využití v péči o pleť a krásu a díky své přirozeně jemné formě alfa-hydroxykyselin (AHA) a vysokému obsahu antioxidantů je označován za rostlinný botox pleti. Vysoká koncentrace kyseliny omega-6 linolové v tomto vynikajícím oleji udržuje pokožku hydratovanou a je ideální pro zklidnění suché, šupinaté pleti a také pleti se sklonem k akné. Má antibakteriální i protizánětlivé složky, které mohou pomoci zlepšit vzhled pokožky, minimalizovat vrásky a stařecké skvrny, a dokonce zvýšit pružnost pokožky. Olej ze semen růžovky je také bohatý na ochranné antioxidanty, které pomáhají bojovat proti účinkům poškození sluncem, znečištění a dalším stresovým faktorům životního prostředí.
 
Olej ze semen rozely je super zvláčňující látka, která je vyhlášená svými hojivými a regeneračními účinky na vlasy a vlasovou pokožku, do obou snadno proniká a poskytuje jim vynikající výživu. Olej z rozely také poskytuje hydrataci a posiluje poškozené a suché vlasy, proto je ideální pro zařazení do přípravků péče o vlasy a vlasovou pokožku určených k obnově a doplnění vlhkosti.
 
ÚČINKY 
  • hloubkově hydratuje pokožku
  • zklidňuje suchou a šupinatou pokožku
  • obsahuje antibakteriální a protizánětlivé sloučeniny
  • minimalizuje vrásky a pigmentační skvrny
  • hydratuje a posiluje poškozené a suché vlasy

POUŽITÍ 

  1. Obličej - Po vyčištění obličeje naneste několik kapek nosného oleje a vmasírujte jej do obličeje a krku. Použijte nemastný olej, aby se rychle vstřebal do pokožky.
  2. Tělo - Na pokožku můžete nanést několik kapek na jakoukoli část těla a vmasírováním ji hydratovat. Malé množství oleje můžete také přidat do koupele, aby se pomalu vsákl do pokožky. Některé oleje se skvěle hodí také k masáži.
  3. Vlasy - Když jsou vlasy suché, naneste několik kapek oleje do vlasů a vmasírujte je. Tím dosáhnete lesku a zmírníte krepatění vlasů, které budou mít hladkou a hedvábnou strukturu. Pro delší ošetření včetně pokožky hlavy můžete vybraný olej vmasírovat do vlasů a nechat působit přes noc. Po dokončení jednoduše umyjte vlasy.
 
MASTNÉ KYSELINY
SPECIFIKACE (%)
Kyselina palmitová  C16: 0
16.00 - 22.00
Kyselina stearová  C18: 0
4.00 - 6.00
Kyselina olejová  C18: 1 (n-9)
26.00 - 34.00
Kyselina linolová  C18: 2 (n-6)
35,00 - 54,00
Původ: Indie

Ibiškový olej je součástí dárkového balíčku Mamince.